Slovenský jazyk Český jazyk

Ponuka poznávacích zájazdov a rybolovu v Kanade na mieru


Dovolenka Kanada, jazero PeytoKryštáľovo čisté rieky plné rýb, blankytné jazerá, úchvatné kaňony lemované divokými horami. Miesta, kde stovky kilometrov nestretnete znaky civilizácie. Netradičná destinácia, poskytujúca skutočne netradičné a dobrodružné zážitky. To je poznávacia dovolenka po nádhernej, našincami neobjavenej Kanade a najmä jej najkrajšej časti, Britskej Kolumbii. Na mnohých miestach Vás čakajú outdoorové dobrodružstvá pri raftingu, horská turistika v panenskej prírode Skalistých hôr, pozorovanie iba tu sa vyskytujúceho jedinečného ťahu piatich druhov lososov do svojich neresísk. Ich lov spolu so športovým rybolovom prahistorického jesetera na rieke Fraser je rybárskym zážitkom na celý život.


All inclusive dovolenka, rybolov a poznávanie Kanady obytným vozom

Okrem poznávacích zájazdov organizovaných cestovnými kanceláriami Vám predstavujeme atraktívnu ponuku nášho kanadského partnera. Ideálny spôsob pre poznávanie Kanady je práve obytný voz, či karavan. Poskytne Vám dokonalú slobodu a voľnosť pri voľbe trasy a programu, s dostatkom času vychutnať si ľubovoľne dlho miesta, ktoré Vás zaujímajú.


Cesty za poznávaním Kanady

Itinerár poznávacieho zájazdu po KanadeĽubovoľný poznávací okruh západnou Kanadou v dĺžke 15 dní/14 nocí spojený s aktivitami podľa Vášho želania. Itinerár na mieru po vzájomnej dohode. Rybolov na top miestach sveta, lov lososov, jeseterov. Treking po kanadskej divočine, préria, trópy /neveríte?/ i ľadovce, Skalisté hory, Yukon, ryžovanie zlata, kovbojské a indiánske dedinky žijúce tradičným životom. A nielen divadlom pre turistov. Možná návšteva Aljašky, či morský rybolov alebo pozorovanie veľrýb, mrožov. Prehliadka jedno z najkrajších miest sveta, Vancouveru alebo dejiska OH 2010, Whistleru. Každá výprava je šitá na mieru presne podľa Vášho želania, preferencií a požadovaných služieb.

Príklady naj poznávacích okruhov, naše odporúčania, rady a tipy pre dovolenku v Kanade si môžete prečítať na našom blogu.


Výber poznávacieho zájazdu Kanadou z ponuky partnerských CK

Ponuka poznávacích zájazdov do Kanady od CK


Ponuka rybolovu v Kanade

Lov lososov v KanadePopisovať bohatstvo oceánu by znamenalo samostatnú knihu. Zmienime sa teda len o tom, že v ňom žije a rastie 5 druhov lososov (a morský pstruh), ktorí v ​​dospelosti tiahnu do riek Kanady sa vytrieť a tiež zomrieť. Nie je mnoho rekordov, ktoré by Kanada nedržala.
 • Najlososovatejšia rieka planéty Fraser.
 • Najdlhší ťah, až 1200 km proti prúdu a perejám tu tiahne losos kráľovský.
 • Najväčší ťah - až 45 miliónov lososov sockeye tiahne do rieky Adams a ďalších prítokov.
 • Rieka Skeena a jej povodie s top trofejnými úlovkami
 • Ďalšie prístupné a na ryby neuveriteľne bohaté rieky Kitimat, Nass, Bella Coola, Squamish

Lov lososov

Všetky druhy lososov majú svoje obdobie ťahu, rozličné pre každú jednotlivú rieku a povodie. Vzhľadom na vzdialenosť medzi severom a juhom, vzdialenosti kam až migrujú od mora, to znamená, že takmer celý rok prebieha niekde niektorý z ťahov. Zostáva len maličkosť. Byť v správny čas na správnom mieste so správnou nástrahou.


Ďalšie možnosti rybolovu

Lov bieleho jesetera na rieke Fraser V Kanade nie sú však len lososy. Sladkovodná ryba č.1 je duhák. Vyskytuje sa vo väčšine vôd mimo pobrežnú oblasť a najlepšie sa mu darí v jazerách centrálneho, teplého regiónu, kde dorastá až do hmotnosti 15 kg. A jeho hlavná zložka potravy? Losos Kokanee, dorastajúci sotva 1,5 kg. Aj ten však je, pre svoje kvality na tanieri, zároveň lovná ryba č.2. Ďalej tu nájdete niekoľko druhov pstruhov, dolly warden (sivoň) s váhou až 10 kg. Vo väčších a hlbších jazerách môžete loviť atraktívneho pstruha jazerného. A v povodiach severného oceánu dravé šťuky či arktického lipana.


Lov bieleho jesetera

Ak by si však niekto prial uloviť trofej trofejí, najväčšiu a najbojovnejšiu sladkovodnú rybu, mal by zostať v okolí Vancouveru na rieke Fraser a pokúsiť sa o prahistorického bieleho jesetera. Jeho váha sa môže merať na metráky a boj s ním na hodiny. Jeho lov je možný iba metódou chyť a pusť.


Služby all inclusive v cene pobytu

 • Strava a nealko nápoje podľa požiadaviek spôsobom all inclusive. Varenie je na palube alebo v miestnych kempoch
 • Českého, v Kanade žijúceho miestnych pomerov znalého, fundovaného sprievodcu a rybára so 14 rokmi turistickej praxe v kanadskej divočine.
 • Transfer z letiska a späť
 • Kompletná doprava po Kanade s vodičom
 • Ubytovanie v motorhome, obytnom voze /r.v.2013/, vrátane lôžkovín a uterákov
 • Poplatky za kempy, vstupy do národných parkov a trajekty
 • Zdarma zabezpečenie /nie uhradenie/ všetkých ďalších požadovaných služieb podľa Vášho želania


Cena all inclusive poznávacieho okruhu/rybolovu v Kanade na 15 dní/14 nocí

 • 5 osôb -  1150€/osoba
 • 4 osoby - 1500€/osoba
 • 3 osoby - 1850€/osoba
 • 2 osoby - 2200€/osoba
Viacpočetné skupiny a dlhší /kratší/ pobyt, individuálna kalkulácia ceny na vyžiadanie. Odchod a príchod je vždy z/do mesta Vancouver.


Cena neobsahuje

 • letenku do Kanady /môžete zakúpiť na u nášho partnera
 • žiadny alkohol
 • kvóty na rybolov
 • fakultatívne výlety
Upozorňujeme, že ponuka poznávania a rybolovu v Kanade nie je poistená podľa zákona 281/2001. Naša stránka poskytuje iba reklamný priestor kanadskému partnerovi. Zmluvu uzatvárate vždy priamo s kanadskou spoločnosťou vlastniacou všetky oficiálne povolenia v súlade s kanadskými zákonmi.

Ak Vám zabezpečenie zájazdu týmto spôsobom nevyhovuje, vyberte si z našej ponuky autorizovaného predaja poznávacích zájazdov do Kanady od cestovných kancelárií.

Nech si už vyberiete čokoľvek a do Kanady sa vypravíte, určite toho nebudete ľutovať. Zostanú Vám výletu zážitky a spomienky na celý život. Na vyžiadanie Vám zašleme atraktívne video priamo z rybolovu v Kanade a odporúčania českých a slovenských rybárov a dovolenkárov. Pre aktuálnu ponuku na rybolov a poznávací zájazd do Kanady nás kontaktujte
Letná dovolenka
Krajina
Odlet
Odchod od
Príchod do
Stravovanie
Kategória
Dĺžka
Kontakt

Cestovná agentúra
Amazing Tour

SK: Poľovnícka 45
919 34 Biely Kostol

+421 907 123 346
+421 905 316 611

IČO: 51095521

napíšte nám

Partneri

Výborné ubytovanie v Tatrách vo vile Gerlach

Ďalší partneri